Astana (Kazachstan) – balet „Korsarz”, 23 – 27.05.2018

           Podróż z cyklu Świat Opery i Teatru pod patronatem prasowym tygodnika ANGORA.         Wyjazd z udziałem dyrektora polskich teatrów operowcyh Sławomira Pietrasa.

Stolica Kazachstanu ASTANA

Znalezione obrazy dla zapytania Astana theatre

gsgzge

TEATR OPERY I BALETU

balet Korsarz   Adolfa Adama


23 – 27 maja 2018


3 noclegi w 5* hotelu Rixos President z ogrodem, basenem wewnętrznym i SPA w centrum Astany

w programie:

* wieczór w restauracji z tradycyjną muzyką i tańcami kazachskimi

* panorama miasta – Astana nocą

* Muzeum ALŻIR – wizyta w sowieckim gułagu

Ramowy program wycieczki:

23 maja 2018 (środa)

Spotkanie z przedstawicielem biura "Grand Tour" na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 21:00 przy punkcie informacji – strefa D, Hala Odlotów (I piętro). Wylot liniami LOT do Astany o godz. 23:00 (lot trwa 4 godz., 45 min)

24 maja 2018 (czwartek) Czas lokalny w Astanie: plus 4 godziny w stosunku do czasu polskiego

Przylot na lotnisko w Astanie o godz. 7:45 czasu lokalnego. Transfer autokarowy, zakwaterowanie w 5* hotelu Rixos President około godziny 9:30. Do dyspozycji gości w obiekcie jest basen wewnętrzny oraz sauna.

Czas na relaks i obiad.

Ok. godz. 16:30 – zbiórka w hallu hotelowym, spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Spacer po mieście: Pałac Prezydencki Ak Orda, deptak Nurzhol Boulevard. Czas na kawę, zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Czas wolny.

22:00 – autokarowa panorama miasta. Astana nocą – m.in. symbol miasta – wieża widokowa Bajterek, Piramida Pokoju i Pojednania, centrum Chan Shatyr, Plac Cenralny z Pomnikiem Niepodległości, Meczet Nur Astana.

Około godziny 24:00 powrót autokarem do hotelu.

25 maja 2018 (piątek)

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem lokalnym w hallu hotelowym, autokarowe i piesze zwiedzanie miasta. Wjazd na Bajterek – munumentalną wieżę widokową wzniesioną w centrum miasta dla upamiętnienia historycznego momentu przeniesienia stolicy z Ałma – Aty do Astany. Następnie przejazd do Muzeum Narodowego Republiki Kazachstanu – zwiedzanie zbiorów. Powrót do hotelu ok. godz. 14:30. Czas wolny na obied i relaks.

18:15 – zbiórka w hallu hotelowym, przejazd do Opery.

19:00 – balet KORSARZ Adolfa Adama

Powrót autokarem do hotelu.

26 maja 2018 (sobota)

Wyjazd do muzeum ALŻIR, dawnego gułagu, gdzie za czasów Związku Radzieckiego więziono żony oraz dzieci zdrajców komunizmu. Na ścianie pamiątkowej widnieją 173 nazwiska więźniarek narodowości polskiej.

Powrót do hotelu. czas wolny na relaks, obiad i zakupy.

Wieczorem przejazd autokarem do najbardziej znanej kazachskiej restauracji w Astanie – mówienie spektaklu, kolacja z pokazami ludowych tańcow kazachskich. Około godz. 24:00 powrót autokarem do hotelu.

27 maja 2018 (niedziela)

sniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 13:00. Przylot do Warszawy o godz. 14:15 czasu polskiego.

Podobny obraz

 

Cena: 7 800+ 120 USD (płatne u przewodnika)

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 950 zł

 

hhr

Cena zawiera:

– przelot liniami PLL LOT na trasie Warszawa Okęcie – Astana – Warszawa Okęcie

– transfery autokarowe

– 3 noclegi ze śniadanimi w 5* hotelu Rixos President w centrum miasta. Wielkość pokoi ok. 32 m2 (http://presidentastana.rixos.com/)

bilet I kategorii na balet Korsarz (rzędy 5, 6) – spektakl premierowy

kolację i show w tradycyjnej kazachskiej restauracji Alasha

– opiekę pilota oraz przewodnika lokalnego

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

– ubezpieczenie PZU: KL (koszty leczenia z rozszerzeniem na choroby przewlekłe) do 80.000 zł, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) do kwoty 50.000 zł, bagaż do kwoty 2.000 zł

 

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.