Walencja, 8 – 11 marca 2024, Orfeusz i Eurydyka oraz Kolacja z pokazem flamenco

Podróż z cyklu Świat Opery i Teatru pod patronatem prasowym tygodnika ANGORA

Wyjazd z udziałem dyrektora polskich teatrów operowych Sławomira Pietrasa.

Walencja

Orfeusz i Eurydyka

Christophera Willibalda Glucka.

Kolacja z pokazem flamenco.

      W programie zwiedzania m.in. wizyta w Katedrze Św. Graala, w której znajduje się Święty Kielich oraz w Muzeum Sztuk Pięknych.

 

8 marca 2024 (piątek)

Spotkanie z przedstawicielem biura „Grand Tour” na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 12:30. Wylot liniami Wizzair do Walencji o godz.14:35. Przylot o godz. 18:05. Transfer autokarowy do hotelu. Zakwaterowanie w 4* hotelu Melia Plaza w centrum miasta około godziny 19:30. Hotel mieści się w klasycznym budynku przy de l’Ajuntament, głównym placu Walencji. W pobliżu znajdują się liczne sklepy oraz restauracje.

9 marca 2024 (sobota)

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Krótka wizyta w Muzeum Sztuk Pięknych z dziełami Francesca Goi i Diego Velasqueza. Autokarowa panorama miasta, spacer głównymi placami Walencji: Plaza de la Virgin i Plaza de la Reina. Zwiedzanie wnętrz Katedry Św. Graala. Katedra posiada imponujące rzeźby religijne i malowidła. W bocznej kaplicy znajduje się Święty Kielich. To właśnie ten kielich, według Watykanu, był używany przez Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Powrót do hotelu. Czas wolny na relaks, obiad i przygotowanie do spektaklu. 18:15 – zbiórka w hotelu, przejazd autokarem do opery. 19:00 – Orfeusz i Eurydyka Christopha Willibalda Glucka. Powrót autokarem do hotelu.

10 marca 2024 (niedziela)

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w hoteluSpacer uliczkami Starego Miasta m.in: Placa de l’ Ayuntament z Ratuszem, Pałac del Marques de Dos Aguas z alabastrową fasadą. Następnie zwiedzanie Antycznej Giełdy Jedwabiu, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  W międzyczasie przerwa na kawę. Powrót do hotelu. Czas wolny na relaks, obiad i przygotowanie do spektaklu. Ok. 18:15 – przejazd autokarem na kolację z pokazem tańca flamenco do restauracji La Buleria. Powrót do hotelu około godziny 22:30.

11 marca 2024 (poniedziałek)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 11.00. Przejazd wzdłuż Ogrodów Turia (najdłuższego parku Europy) do zachwycającej architektonicznie dzielnicy przyszłości – Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki). To jeden z najważniejszych ośrodków artystycznych i kulturalnych na całym świecie nie tylko ze względu na architekturę, ale również organizowane wydarzenia kulturalne. Znajdują się tu budynek Opery, Muzeum Nauki, Delfinarium, Oceanarium i Hemisferic (kino w kształcie oka). Spacer z przewodnikiem. Następnie przejazd do strefy portowo – plażowej.

                              Obiad i omówienie spektaklu przez dyrektora Sławomira Pietrasa

Około godz. 16.00 wyjazd na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 18:45. Przylot do Warszawy o godz. 22:10.

 

Cena dla Stałego Klienta: 7900 zł + 100 euro (płatne na miejscu)

Cena dla Nowego Klienta: 8300 zł + 100 euro (płatne na miejscu)

Dopłata do pokoju 1-osobowego 800 zł.

Cena zawiera:

– przelot liniami Wizzair na trasie Warszawa Okęcie – Walencja – Warszawa Okęcie

– transfery autokarowe  

– 3 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Melia Plaza (wielkość pokoi ok. 20 m2, widok na boczne uliczki)

(https://www.melia.com/en/hotels/spain/valencia/melia-plaza/index.html)

– bilet I kategorii na operę Orfeusz i Eurydyka

– kolację z Flemenco Show

– obiad w dzielnicy portowej

– opiekę pilota oraz przewodnika lokalnego

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

– ubezpieczenie: polisa Signal Iduna: KL– koszty leczenia z rozszerzeniem na choroby przewlekłe i nagłe zachorowania na Covid-19 do kwoty 45 000 euro, NNW – koszty następstw nieszczęśliwych wypadków do 20 000 zł, bagaż podróżny do 1 500 zł i OC – do 35 000 euro.

Dla zainteresowanych – możliwość wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji (KR).
Decyzję o zakupie tej polisy należy zgłaszać przy zapisie na wycieczkę.

GrandTour © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. SpaceWay
Powrót